Mistrzostwa Świata Modeli Statków i Okrętów Sekcji „C” NAVIGA.

W dniach 22 – 29 września 2023 r. w pięknym czeskim mieście Jablonec nad Nysą odbyły się 21 Mistrzostwa Świata Modeli Statków i Okrętów Sekcji „C” NAVIGA.

W mistrzostwach wzięło udział 18 reprezentacji narodowych z całego świata zrzeszonych w ŚWIATOWEJ Organizacji Modelarstwa Okrętowego NAVIGA. Komisje sędziowskie oceniły łącznie 283 modele.

Reprezentacja Polski delegowana przez Ligę Obrony Kraju – członka NAVIGA – liczyła 28 modelarzy, którzy przedstawili do oceny 50 modeli.

Na zawodach – konkursach modeli klas „C” ocenie podlega: zgodność modelu z oryginałem, zachowanie skali modelu we wszystkich jego elementach, jakość wykonania kadłuba, nadbudówek i wyposażenia oraz pracochłonność modelu, wynikająca w głównej mierze ze stopnia skomplikowania jednostki oryginalnej. Sędziowie przyznają oceny w skali maksymalnie do 100 punktów. Nie przyznaje się miejsc ani tytułów mistrzowskich, lecz medale za wykonanie: złote za oceny 95 -100 pkt., srebrne – 90 – 94,67 pkt. i brązowe za oceny w przedziale 85 – 89,67 pkt.

Wszystkie modele wystawiane przez naszą reprezentację zostały nagrodzone medalami: 6 medalami złotymi, 32 srebrnymi i 12 medalami brązowymi.

Gratulujemy naszym modelarzom okrętowym kolejnego sukcesu!

Zainteresowani mogą zapoznać się z kompletem wyników mistrzostw pod adresem:

SEKCJA C NAVIGA – PRO-MODEL


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *