Zawody proobronne o puchar Dowódcy 17 Opolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Dyrektora Zakładu Karnego nr 1

Młodzi duchem, silni ciałem!
Za nami niesamowite emocje i zacięta rywalizacja podczas zawodów proobronnych! 🪖🇵🇱
Uczniowie szkół ponadpodstawowych dali z siebie wszystko, walcząc w Strzelcach Opolskich. W szranki stanęło 36 młodych rekrutów reprezentujących 10 drużyn.
Na uczestników czekało aż 7 wymagających konkurencji, które sprawdziły ich kondycję, opanowanie i umiejętność współpracy:
🎯 Strzelanie
🎭 Zakładanie maski przeciwgazowej
💪 Czołganie się ze skrzynią z amunicją
🔋 Ładowanie magazynków na czas
🚑 Ewakuacja rannego z pola walki
🩸 Pierwsza pomoc przedmedyczna
💣 Rzut granatem
Poziom był niezwykle wyrównany, ale po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniliśmy zwycięskie drużyny! 🏆
🥇 miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
🥈 miejsce: Zespól Szkół Rolniczych
🥉 III miejsce: Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu
Dodatkowo, w wymagającej konkurencji strzelania na dystansie 50 metrów w postawie leżąc, wyłoniliśmy najlepszych strzelców zawodów wśród chłopaków był to Żurawski Oskar, natomiast wśród dziewcząt Talabska Julia– wielkie brawa za sokole oko i zimną krew! 🎯👏
Nasze zawody zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: Dyrektor Zakład Karny nr 1 w Strzelcach Opolskich , Zastępca Dowódcy 17 Opolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Jan Wróblewski – Burmistrz Strzelec Opolskich, Dyrektorzy szkół oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce Opolskie.
Ogromne podziękowania kierujemy do druhów z Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej OSP Sucha, którzy profesjonalnie czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy również lokalnym mediom – Radio Opole oraz Tygodnikowi Strzelec Opolski – za świetną relację z tego wydarzenia! 📻📰
Wszystkim uczestnikom gratulujemy chartu ducha i niesamowitej sportowej postawy. Pokazaliście, że młodzież ma w sobie ogromną siłę! Do zobaczenia na kolejnych edycjach!